мова як суспільне явище конспект уроку 10 клас
Мовні обов’язки громадян" (українська мова, 10 клас, профільний рівень). Конспект на урок Українська мова скачати. Мета: поглибити знання учнів про мову як знакову систему та суспільне явище, ознайомити з основними законодавчими документами про державну мову; сформувати в учнів уявлення про мовну ситуацію в Україні; розвивати комунікативні навички, вміння робити висновки, відстоювати власну думку; виховувати відповідальне ставлення до державної мови, прагнення до самовдосконалення. Хід уроку. І. Організаційний момент. ІІ.
УКРАЇНСЬКА МОВА В УКРАЇНІ - У посібнику вміщено всі уроки української мови для І семестру 10 класу, які розроблено за програмою профільного рівня (профіль — українська філологія) із врахуванням змін, здійснених Міністерством освіти і науки України. Розробки уроків характеризуються поєднанням комунікативно-діяльнісного, соціокультурного принципів і принципу практичної спрямованості, відповідають сучасним досягненням теорії і практики навчання української мови й розвитку мовлення. Усі уроки української мови 10 клас І семестр Профіль — українська філологія - 2018 рік. Мова як суспільне явище. Українська мова в україні. Урок 1. мова як суспільне явище. Основні функції мови.
Мета уроку: поглибити знання про мову як суспільне явище; навчитися визначати та характеризувати основні функції мови. Посилання на відео урок: watch. Конспект уроку. Мова виникла з потреб людини у спілкуванні. Із раннього дитинства до глибокої старості людина користується мовою. Люди обмінюються думками, дізнаються щось нове, висловлюють власні почуття за допомогою мови. Жодне суспільство, на якому б рівні розвитку воно не знаходилось, не може існувати без мови. Мова і мовлення належать до унікальних явищ людського життя і виконують у суспільстві різноманітні функції: 1) комунікативна функція.
Конспекти уроків. Українська мова. 5 клас. 6 клас. Основні функції мови. [ Викачати з сервера (94.0 Kb) ]. 04.09.2014, 17:50. Категорія: 10 клас | Додав: OlgaGubskay. Переглядів: 2188 | Завантажень: 525 | Рейтинг: 3.0/1. Всього коментарів: 0.
Мова як суспільне явище. Українська мова в Україні. Урок № 1. Мова як суспільне явище. Основні функції мови. Мета: поглибити знання учнів про роль мови в житті людини та суспіль-ства; формувати вміння визначати та характеризувати основні функції мови, аналізувати вислови про мову відомих наукових, громадських і літературних діячів; виховувати любов та повагу до рідної мови. 10 клас. І семестр. висловлюють власні почуття за допомогою мови. Жодне суспільство, на якому б рівні розвитку воно не знаходилось, не може існувати без мови. Про те, що мова є суспільним явищем свідчать її функції. Так, основною серед них є комунікативна, оскільки мова є най-важливішим засобом спілкування людей.
Инфоурок › Украинский язык ›Тесты›10 кл.Українська мова. Профільний рівень. Контрольна робота з мовної теми «Мова як суспільне явище. Українська мова в Україні.З історії розвитку української мови. Сучасна українська літературна мова як вища форма існування національної мови». 10 кл.Українська мова. Профільний рівень. Профільний рівень. Контрольна робота з мовної теми «Мова як суспільне явище. Українська мова в Україні.З історії розвитку української мови. Сучасна українська літературна мова як вища форма існування національної мови». І І варіант. 1. Яку функцію мови відображено у виразі «Мова — засіб оволодіння суспільно-історичним досвідом людства»?
Використання інтерактивних технологій на уроках української мови в 1 класі. 2020-03-24 19:33. Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали. мова як суспільне явище. Опубліковано: Olga Gubskay Нд, 2015-06-14 21:45. Розробки уроків. 0. Мета: поглибити знання учнів про роль мови в житті людини та суспільства; формувати уміння визначати та характеризувати основні функції мови. Предмети: Українська мова. Класи: 10 клас. Нижче Ви можете скопіювати URL-адресу цієї сторінки: або посилання для вставки у веб-документи (на сторінки сайтів): або додати публікацію в соціальні сервіси
« Мова як суспільне явище. Сучасна українська літературна мова». 10 клас. І варіант. 1.Мова є явищем: а) суспільним; б) економічним; в) суспільно – економічним; г) гуманістичним. 2. Експресивна функція – це те ж саме, що
Урок № 1 Мова як суспільне явище. Основні функції мови: комунікативна, мислетворча, когнітивна, кумулятивна, естетична, експресивна 9. Урок № 2 Мовна ситуація в державі.Українське законодавство про мову. Мовні обов’язки громадян 14. Урок № 3 Мовний «суржик», його причини. Проблеми екології української мови 20. Урок № 4 Українська мова як одна з індоєвропейських мов 24. Урок № 5 Культура усного та писемного мовлення 29. Урок № 6 Мовленнєвий колорит: урочисте, ввічливе, офіційне, інтимно-ласкаве, фамільярне, гумористичне, сатиричне мовлення 34. Урок № 10 Короткі відомості з історії української писемності. Перші граматики української мови 57. Урок № 11 Комунікативні ознаки мовлення.
Мова - явище фізичне, фізіологічне, антропологічне, суспільне. Умова його існування - людське суспільство. Це феномен людської цивілізації. Зв'язок мови й суспільства обопільний. Вона - одна з головних ланок ланцюга "суспільна свідомість - праця - мова", що робить людину власне людиною. Мова консолідує націю. „Національно-мовна свідомість об'єднує народ як у науково-культурному житті, так і в суспільно-політичному, спрямовує його на діяння. Мова - довговічніша за будь-яку форму суспільної організації. Випливаючи з непізнаних глибин людської природи, вона стає цементуючим ферментом нації"5. Ця функція пов'язана з набуттям національної гідності. Етична функція.
Мова - явище суспільне. З одного боку, мову творить і розвиває суспільство, з другого — без мови не було б суспільства. І наука, і техніка, і релігія, і ідеологія, і культура не можливі без мови, бо мова забезпечує всі без винятку процеси життя і діяльності людини. Мова не може бути класовою (коли кожен клас користується своєю мовою), бо треба було б виробити якусь третю мову, щоб класи могли спілкуватися між собою. Проте класовий підхід до використання мови беззаперечний. Так, українське панство, щоб відокремити себе від простого народу, використовувало для спілкування чужу мову: на Західній Україні то була здебільшого польська, а на Східній — російська.
10 клас, українська мова, конспекти уроків, нова програма, скачати безплатно, Глазова, Заболотний, Плющ, профільний рівень, стандартний рівень, академічний рівень, контрольні роботи , текстовий формат, для вчителя, студента, розробки уроків, плани – конспекти, презентація, doc, docx, ворд. Професія – щастя людського основа (10 клас. Українська мова). Автор: Завада Тетяна Вікторівна Навчальний заклад: НВК “Ліцей-школа №14” м.Маріуполь Тема.
Мова є суспільним явищем. Деякі вчені схиляються до думки, що мова — продукт розвитку суспільства, тому нерозривно з ним пов’язана. Цей зв’язок на всіх етапах розвитку мови взаємозумовлений, оскільки поза суспільством мови немає, як не існує й суспільства без мови. Мова належить соціальному досвіду людства, розвивається разом із суспільством і засвоюється кожною людиною тільки завдяки спілкуванню з іншими людьми. Вміння говорити, висловлювати свої думки не природжена, а набута здатність людини. За допомогою мови люди обмінюються думками і досягають взаєморозуміння. Отже, мова є найважливішим з.
Хід уроку. Поки живе мова доти живе її народ, бо мова створювалась не одним поколінням людей, для яких це не просто слова, а багатовікові надбання та ознака національного визначення. Суспільне життя кожного народу, пізнавальні процеси, свідомість і творча діяльність супроводжуються мовою та тісно пов’язані з її формуванням. В нашій країні Державною мовою звичайно є українська, про розвиток якої піклується наша Держава. Вона забезпечує її функціонування в усіх сфера життя нашого суспільства.
Головна. Українська мова. 10 клас. Конспект відкритого уроку. Тема:Словники й довідкова література. Електронні словники. Темою нашого сьогоднішнього уроку є Словники й довідкова література. Електронні словники. Роль Інтернету в мовній і мовленнєвій освіті. 3. Як емоційно-експресивне забарвлення мовних явищ співвідноситься з поняттям синонімії? 4. Як ви вважаєте, яким чином відсутність образності й нульова емоційність можуть охарактеризувати функціональний стиль? Вправа 4.
Оскільки мова є суспільним явищем, то вона перебуває в тісному зв’язку із суспільством. Цей зв’язок є обопільним. З одного боку, мова створюється і розвивається суспільством, з іншого — без мови не було б суспільства. Від цієї політики залежить мовна ситуація в багатомовному суспільстві: уряд може стимулювати розвиток багатомовності в державі, стримувати і звужувати функціонування мов недержавних націй, нерідко доводячи їх до повного вимирання, як це мало місце в Німеччині, СРСР, США. Так, зокрема, внаслідок онімечення у першій половині XVIII ст. зникла полабська мова.
Українська мова, як суспільне явище. 1. Мова — суспільне явище - Вступ. Українська мова, як суспільне явище. 3. 21.7т 4.
Умовно уроки розвитку зв’язного мовлення можна поділити на уроки закріплення таких мовленнєвознавчих понять, як спілкування, мовлення, ситуація спілкування, текст, монолог і діалог, типи, стилі і жанри мовлення, і уроки вдосконалення текстотворчих умінь у процесі роботи над переказами із творчим завданням, творами на суспільну і морально-етичну теми, а також у процесі підготовки школярів до виступу під час дискусії, розгорнутої відповіді на уроці. Рідна мова плани-конспекти уроків 8 клас Поняття про відокремлення. Відокремлені другорядні члени речення. Інтонація речень з відокремленими членами. Рідна мова плани-конспекти уроків 11 клас ЗМ.
10 клас. Біологія. Всесвітня історія. Функції мови (від лат. function – виконання, здійснення) – це призначення, роль, завдання, що їх виконує мова в суспільному вжитку. Охарактеризуємо основні функції мови. Номінативна функція – це функція називання. Інтерактивні технології навчання на уроках словесності як засіб реалізації творчого потенціалу учнів. Рідна мова чиста, як роса. Значення мови в нашому суспільстві. Місце і роль української мови в Українській державі.
Коментарі
Дописати коментар